Kochaj siebie- powróć do radości

18.01.2020 19:36


Kategorie:
Miłość własna

Kto z nas nie rozczula sie na widok tryskajacych z radości bobasów.... Ten śmiech rozbawia i porusza w nas coś do głębi. Spróbuj nie uśmiechnąć się na widok śmiejącego się dziecka. Skąd nasza automatyczna rekacja szczęścia i uśmiech na twarzy? Każdy z nas pamięta w głębi siebie, że jest stworzony z miłości dla miłości. Jeśli można by okreslić miłość innym słowem, jednym z nich na pewno była by radość.

Czym jest radość? Co powoduje, że bobasy i dzieci są tak beztroskie i kipiące szczęściem? Twarz kochanej osoby, piękny kwiatek, przedmiot o ciekawych barwach i kształtach, jesienne liście leżące na parkowej alei, śpiew ptaka, chmury na niebie, muzyka, ciekawy dźwiek odkrzurzacza.... Można by tak wymieniać w nieskończoność. Okazuje sie więc, że życie samo w sobie jest wystarczające, by obdarzyć je zachwytem i radością. Kazdy z nas to wiedział i tego doświadczył. Każdy z nas ten zachwyt przeżył i doświadczył tej radości. Dlaczego więc zrezygnowaliśmy z niej i wyrzeklismy się jej? Przecież wszyscy za nią tęsknimy. Wszyscy tęsknimy za sobą samym zachwyconym światem.

Czemu “połknęliśmy kije” , założyliśmy maski i zbudowaliśmy mury obronne? W tych “okopach” jest samotnie, zimno, jeden drugiego nie rozumie bo zza tych ścian dźwięk nie dochodzi właściwie. Jeden drugiego nie widzi, bo każdy wyłazi ze swej twierdzy tylko na chwilę i to aby pokazać się tak jak chce być widziany. Zatem siedzimy w swoich szarych twierdzach marząc i idealizując naszego wymarzonego partnera i wspominając to co było dobre i snując marzenia o przyszłości...Żyjemy myślą pozwalając, by ominęła nas cała radość życia, która nas otacza.

Wiele osób obwinia innych za swą samotność i smutek, ale jak sie dobrze temu przyjrzą, zauważą ze sami sobie zbudowali swoją “komnatę tajemnic i zapomnienia ” i sami na swoje życzenie oddają sie w niej cierpieniu wchodząc w świat mżonki i fantazji.

Czy stać Cię wychylić głowę i ściągnąć maski ? Potem czas na rękę, nogę a ostatecznie całe ciało, z którego trzeba zdjąć zbroję.Czy stać Cię wyjść całym sobą znów do światła i patrzeć wprost na wszystko z dawną ufnością, radością , zachwytem i zrozumieniem, że wszystko jest jakie jest i ostatecznie nam służy?

Czy dziecko kalkuluje? Czy dziecko ocenia innych lub siebie? Czy dziecko jest paraliżowane strachem? Czy dziecko kalkuluje kiedy warto być szczęśliwym, warunkuje to od lepszych ciuchów lub droższych zabawek ? Czy dziecko rozpacza po utracie przyjaciela czy z chęcią przyjmuje nowe? Ono wie, że urodziło się by doświadczyć piękna świata. Jeszcze pamięta, że jest miłością.

Twoje życie jest TU i TERAZ , nie w przeszłości i nie w przyszłości.

Kochaj siebie, powróć do dziecięcej radości i szczęścia. Jesteśmy stworzeni do szczęścia i miłości i to jest nasze nadrzędne prawo, skorzystaj więc z niego. To nie jest przywilej dla bogaczy, sławnych, szczęśliwie poślubionych, dygnitarzy i ludzi władzy. To jest nadrzędne prawo każdego z nas. To jest Twoje prawo i przywilej. Jedyne co Cię od tego oddziela jest wybór.

Masz wybór. Wyjdź z okopów swojego umysłu, traum i przekonań.

Odkryj na nowo swoje przeznaczenie, aby doświadczać życia i świata w pełni z zachwytem. Potrafisz to, bo już to przeżyłeś. Wróć do siebie.

Im szyciej pokochasz na nowo życie i siebie, tym dłużej będziesz doświadczać życia z dziecięcą radością.

Kochaj siebie - Powróć do swojego dziecięcego zachwytu światem i sobą.

Wpuść w ten sposób miłość do swojego życia.

Tekst:Joana Bobel

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Więcej informacji w polityce prywatności.

Akceptuję